חיפוש עורכי דין

ייעוץ אישי

מוגבל באמצעים או איחוד תיקים

מחפשים עצה ללא התחייבות

31228042685 12aa801b43 o

חייבים רבים אשר נפתחו נגדם הליכים בהוצאה לפועל, מוצאים את עצמם במצב שבו אינם יכולים לפרוע את חובותיהם, דבר אשר גורם נקיטת סנקציות מאת הוצאה לפועל, לחייב זה קיימות מספר דרכים כגון איחוד תיקים. מוגבל באמצעים. פשיטת רגל. ופשרה מול הנושים.

1-מוגבל באמצעים- בהוצאה לפועל קיים מסלול שנקרא מוגבל באמצעים, מסלול זה מיועד לחייב אשר אינו מתאים למסלול של איחוד תיקים, מסלול זה מאפשר לחייב לפרוס את חובותיו בצורה רחבה, לשם כך על החייב לעמוד במספר תנאים. חייב שאינו מסוגל לפרוס את החוק על פני התקופות הללו.

שנתיים עד-20000 ש"ח.

3 שנים 20 עד 100 אלף ש"ח.

4 שנים  מעל 100 אלף ש"ח.

בכדי שיוכר החייב כמוגבל באמצעים, יש להגיש בקשה ללשכת ההוצאה לפועל, בצירוף השאלון והמסמכים הדרושים.

בשלב זה ראש ההוצאה לפועל  יחיט אם לקבל בקשה זו, במידה וכן ייקבע גובה ההחזר החודשי בכל התיקים הפתוחים כנגד החייב ללא תלות בגובה החוב. ההגבלות שיחולו על חייב מוגבל באמצעים הן בין הייתר, צו עיכוב יציאה מן הארץ. הגבלת החייב כלקוח מוגבל מיוחד. ועוד. מי שהוכרז כחייב מוגבל באמצעים חייב, לעמוד בתשלומים שקבע ראש ההוצאה לפועל, אי עמידה בתשלומים עלולה לגרום לביטול ההליך.

יתרונות ההליך- הליך זה ניתן ליישום גם אם פתוח נגד החייב רק תיק אחד. סף תשלומים נמוך ללא תלות בגובה החוב. זכאות לעיכוב הליכים בתיקים פתוחים. החייב נמצא בעמדת מינוף מול הנושים להגיע להסדר חוב.

חסרונות ההליך- ההגבלות מקשות את התנהלות החייב מבחינה עסקית. גובה החוב רק הולך וגדל והתשלום אינו מכסה את הריבית. החייב מצטרף לרשימה השחורה של הבנקים נמנע ממנו לקבל משכנתא או אשראי. לפני כניסה להליך זה יש לבדוק באופן רציני סקירה של הליך של איחוד תיקים או פשיטת רגל ועוד.

איחוד תיקים- מסלול נוסף העומד בפני החייב הוא איחוד תיקים רגיל, בקשה לראש ההוצאה לפועל לאחד את כל התיקים הפתוחים כנגד החייב, תמורת תשלום של סך שאינו גבוה משלושה אחוז מסך החובות הפתוחים כנגדו. בהליך זה ישנם מספר הגבלות לא ניתן לצרף תיקי מזונות, תיקים המתנהלים בבית משפט, או משכנתא.  במסגרת ההליך על החייב לשלם שלושה אחוז מידיי חודש עד לקבלת החלטה בעניינו, במידה ורשם ההוצאה לפועל יענה בחיוב לבקשת החייב לאיחוד תיקים יהיו ההליכים בכל התיקים הפתוחים כנגד החייב מעוכבים, כמו כן יוגבל החייב ביציאה מן הארץ עד לסיום כל החובות.

יתרונות- בשל תשלום של 3 אחוז מידיי חודש תוך זמן סביר וידוע יוכל החייב לסיים את חובותיו. כל ההליכים כנגד החייב מעוכבים ולא ניתן לפעול כנגדו., המצאות החייב בהליך איננה מפורסמת. חסרונות- תשלום חודשי של 3 אחוז עלול להיות גבוה ויש לעמוד בו מידי חודש באופן קבוע. צו עיכוב יציאה מן הארץ עומד ותלוי עד לסיום תיק האיחוד. לסיכום מומלץ להיוועץ עורך דין מומחה בתחום על מנת לבחור את ההליך הנכון ולנהלו בצורה מיטבית אשר לא פעם נדחות בקשות חייבים.

לבקשתך, פנייתך תישלח בהקדם לעורכי דין הבאים:

ורדית ירושלמי, עו"ד
אזור השרון והסביבה

ייחודיותו של המשרד הינה בהענקת טיפול אישי מקצועי ומסור...

050-9695664

יוסי תובל עו"ד
אזור השרון והסביבה

משרד עורך דין ונוטוריון בנתניה יוסי תובל ושות' הינו משר...

050-9695667

יוסף נורמן עו"ד
אזור השרון והסביבה

יוסף נורמן, עו"ד ונוטריון הינו בעל תואר ראשון במשפטים מ...

050-9695670

משה ליפשיץ עו"ד
אזור השרון והסביבה

בתחום הפליליקצין משטרה לשעבר במשטרת ישראל, ראש משרד חקי...

050-9695668

צבי ונירה לוטן עו"ד
אזור השרון והסביבה

משרד עורכי הדין נירה וצבי לוטן עוסק במשך למעלה מ- 40 שנ...

050-9695671